השכרת רכבים

הצורך הרב בשירותי השכרת רכבים הביא לגדילת שוק השכרת הרכב ולהגברת התחרותיות בו. הנהנה העיקרי הוא הצרכן אשר זוכה להצעות מוזלות ולשירות מקצועי. בחינת העלות של מרבית השכרות הרכבים הן ראיה לכך. מבחינת השירות – מידת הקלות בה ניתן להשכיר היום רכב אמין הינה במגמת עלייה מתמשכת.

למה עדיף להשכיר רכב

הצעד הראשון הוא כמובן בחירת הרכב. הפרמטרים המובילים בבחירת רכב נובעים מהצורך והציפיות של המשכיר. שיקולים כגון נפח והספק מנוע מושפעים מחשיבות חוויית הנהיגה עבור השוכר, כמו גם ממרחק הנסיעה הצפוי. ראוי גם לחשוב מראש האם ישנה העדפה לגיר אוטומטי או ידני ומספר המקומות ברכב.

ככלל- ככל שהרכב גדול יותר, ו/או יוקרתי יותר, כן תגדל עלות השכרתו. זה המקום לציין ששוק השכרת רכבים כיום מאפשר השכרה של מגוון רכבים לכל צורך. סוכנויות השכרת הרכב מומחים במציאת פתרונות עבור זוג הנוסע לחופשה קצרה, משפחה ברוכת ילדים הזקוקים לרכב באמצע השבוע ואף לבעלי עסקים הצריכים משאית ליום אחד. בחלק מהמקרים אפשר לברר לגבי אפשרות של השכרת נהג מקצועי גם כן.

טיפים ודגשים טרם השכרת רכב

נהוג הוא שהסוכנות תבקש פיקדון להבטחת קבלתו של הרכב באותו מצב שהושכר. על פי רוב גובה הפיקדון לא יעלה על 5,000 ₪, בכפוף כמובן לסוג הרכב. את הפיקדון בדרך כלל מבטיחות לעצמן הסוכנויות על ידי תפיסת מסגרת מהכרטיס אשראי ללא העברת העסקה.

חשוב להסביר לאלו שאינם בקיאים בפעולות אשראי כי תפיסת מסגרת אינה כרוכה בכל עלות שהיא כל עוד לא בוצעה העסקה, הדורשת ממילא את הסכמתו של בעל הכרטיס. כיוון שכך תפיסת המסגרת באשראי לצורך פיקדון היא הנוחה ביותר עבור המשכיר ואין זה מפליא כי השתרשה כצורה השכיחה לקבלת פיקדון מהמשכיר רכב.

יש לוודא גם את תקינות המנגנונים החשמליים טרם תחילת ההשכרה. פעולת השליטה על המראות והחלונות, כמו גם האורות ואף הרדיו ברכב כולם נכללים ברשימת הבדיקה. לא לשכוח לוודא את האוקטן הדרוש על מנת למנוע אי נעימויות בהמשך, ובכלל לא לשכוח להחזיר את המיכל דלא מלא על מנת להימנע מתשלום על גביית עמלת תדלוק מיותרת.

דילוג לתוכן