השכרת רכב בישראל

קיימת סתירה בין ההנחה ההגיונית לכאורה כי החזקת רכב פרטי מובילה לעלייה ברמת החיים ובין הנטייה הברורה של רבים מתושבי המרכז להעדיף השכרת רכב בישראל. סתירה זו מתבהרת לנוכח בחינת אורח חייהם של חלק מתושבי הארץ, אך ניתן להגיד שהמסקנות תקפות בהחלט גם לגבי רובה המכריע של האוכלוסייה בישראל.

התפיסה הרווחת בארץ בנוגע להשכרת רכב

בקרב תושבי הערים הותיקים, קיים הרצון להימנע מהצורך למצוא מקום חנייה יצר מצב אבסורדי בו גם בעלי רכבים מעדיפים פעמים רבות להשאיר את רכבם הפרטי בחנייה בשעה שהם נעזרים בתחבורה הציבורית על מנת להגיע למחוז חפצם.

השכרת רכב בישראל היא נושא שתופס תאוצה כל הזמן. מעבר לרעיון השכרת רכב באמצעות חברות, כיום רווח רעיון חדש באמצעותו ניתן להשכיר רכב שמשמש את כלל הציבור וחונה בחנייה ציבורית, ולהשכיר אותו למספר שעות או אפילו לחצי שעה.

רעיון זה חוסך למשתמשיו את העלות הכספית הכרוכה בקנייה של רכב. למעשה, כל אדם בעל רישיון נהיגה וכרטיס אשראי יכול להשכיר רכב מבלי להיות מוגבל או להשתעבד לעלייה במחירי הדלק.

מה אני צריך לדעת בתור משכיר רכב

ראשית, כדאי לבדוק באתרי אינטרנט ובלוגים למיניהם, דרך איזו חברה להשכיר רכב. איזו חברה הכי מקצועית, אמינה וניתן למסור את פרטי כרטיס האשראי ללא חשש. בדרך כלל, עדיף לפנות לחברות גדולות ומוכרות יותר מאחר ולהן יש מוניטין עליו הן מעוניינות לשמור.

בעת איסוף הרכב יש לעבור עם נציג מטעם הסוכנות על פגמים ברכב אם ישנם, ולוודא את תיעודם. אין להשלים אף עם פגם קטן כשריטה בצבע, ועד עיקום בפח לבטח אשר אינם מתועדים על ידי נציג החברה. חוסר הקפדה על כך עלול לגרום לדרישת תשלום על נזק שלא בהכרח נגרם על ידי המשכיר.

רבות מהסוכנויות להשכרת רכב מאפשרות החזרת הרכב לאחת ממספר נקודות, ולאו דווקא לאותו המקום בו בוצע איסוף הרכב. גמישות זו מספקת את הפתרון המושלם בכל הנוגע להגעה וחזרה ממרכזי תחבורה כדוגמת תחנות רכבת מרכזיות, מסופי אוטובוסים וכמובן שדות תעופה.

דילוג לתוכן