השכרת רכב במרכז

כאשר אנו מתבקשים למנות את היתרונות הברורים של בעלות על רכב, בולט במיוחד הניתוק מהתלות בתחבורה הציבורית, המוגבלת הן בשעות פעילות והן במגוון היעדים. לרוב נהוג להניח גם כי משך הנסיעה ברכב פרטי הינו קצר בהרבה מזה של נסיעה בתחבורה ציבורית, ובצדק. הרי התחבורה הציבורית מוגבלת על ידי מסלול ותחנות קבועות.

אולם עבור מספר הולך וגובר של תושבי ערים גדולות השכרת רכב במרכז עדיפה לאין ערוך מאחזקת רכב קבוע. זוגות צעירים ורווקים בעיר הגדולות במרכז הארץ אף יעדיפו במקרים רבים להשכיר רכב למקרים ספציפיים מאשר להתחייב לעלות כספית כבדה ומעיקה.

למה עדיף להשכיר ולא לקנות רכב

עלות אחזקתו של רכב נסקה פלאים בשנים האחרונות כחלק ממגמת העלייה ביוקר המחייה הכללי. זאת בשל היותם של מרכיבי תחום הרכב יעד מועדף למיסוי. מחירו של רכב חדש כולל אחוז מס המביא לעיתים עד להכפלת ערכו בהשוואה לחוץ לארץ. בנוגע למרכיב המס בעלות הדלק – כל מילה מיותרת. וכל זאת עוד בטרם שקלול עלות הביטוח.

כמו כן, ערי ישראל, בעיקר אלו היושבות במרכז, ידועות בצפיפותן. הפקקים הרבים ומצוקת החניה בערים הם פועל יוצא של צפיפות זו. חיפוש חניה, פעולה פשוטה לכאורה, כיום הינה למעשה טרחה הגוזלת זמן רב. למעשה, עם השנים נוצר שוק שלם, בעל מחזור של עשרות מיליוני שקלים בשנה, של הצעת מקומות חנייה להשכרה, פיתוח אפליקציות לחיפוש ושיתוף חנייה וכמובן החניונים המוכרים אשר כבר גובים בעבור שעת חנייה במהלך היום עד לעשרות שקלים לשעה.

תחבורה ציבורית בעיר

עבור תושבי המרכז מקום העבודה לרוב אינו מרוחק יותר מנסיעה באופניים או מנסיעה בקו עירוני אחד ממקום המגורים. נסיעה בינעירונית לטיול או למשפחה אחת לשבוע או לשבועיים פשוט אינה מצדיקה את העלות הגבוהה הכרוכה באחזקת רכב.

כיום אף מקובל לעודד שימוש בתחבורה ציבורית ושימוש בשירותי השכרת רכב במרכז באופן חד פעמי, מאשר קנייה של רכב ושימושו לצורך כל נסיעה, אפילו הקצרה ביותר, וזאת לאור פקקי התנועה שנוצרים וכל נושא זיהום האוויר. אין ספק שבמקרים רבים, בעיקר באזורים מסוימים בארץ, השכרת רכב היא אלטרנטיבה נהדרת ופיתרון מצוין ופשוט לבעיית החניה ולעלות הגבוהה יחסית של קניית רכב חדש.

דילוג לתוכן