ליסינג אצל חברת השכרת רכב

בשנים האחרונות, מבין שלל האפשרויות אצל חברות השכרת רכב , העומדות מול בעל העסק המודרני, שומעים יותר ויותר את הביטוי ליסינג – אם זה ליסינג תפעולי או לחילופין ליסינג מימוני. הסיבה בגללה ליסינג הוא צורת שימוש כה מבוקשת ופופולארית מורכבת בעיקר משני היבטים: ההיבט האישי וההיבט המקצועי. כל בעל עסק שמכבד את עצמו מכיר את אותה שיטת ליסינג מדוברת לעומק ורבים מהם מודעים לחשיבותה ונחיצותה בשוק המודרני. ביחד עם השינויים הרבים המתחוללים בעולם, החל משינויים טכנולוגיים, שמתבטאים בעיקר בשיפורים שונים ובצמצום מרחקים, ועד לשינויים במעמד העובדים, נמצא השימוש שנעשה בחברות ליסינג במעמד הולך ומתחזק. על מנת להבין מהו בכלל סוד קסמה של אותה שיטת ליסינג יש ראשית להבין ולהגדיר אותה: ליסינג היא שיטה למימון ציוד של משרד או חברה.

ליסינג נותן לחברה מסוימת אפשרות להשתמש בציוד מבלי לרכוש אותו מכספה או מהונה הפרטי אלא למעשה להשתמש בחברה חיצונית, חברת ליסינג אשר כבר קיימת ופועלת בשוק. אותה חברת ליסינג מגייסת הון ורוכשת את הציוד, ואז מקצה אותו לפירמה המעוניינת. הפירמה למעשה משתמשת בהון החוזר מהשימוש בציוד על מנת לשלם עליו – ולאחר תקופה מסויימת עליה מוחלט מראש יכולה החברה לרכוש מאותה חברת ליסינג את הציוד, או להחזיר אותו כמו שהוא. את השימוש הפופולארי ביותר של ליסינג בישראל, ולמעשה בעולם בכלל, עושות פירמות רבות עבור רכבים. לא משנה אם מדובר ברכבים עבור הדרגים הגבוהים של החברה או ברכבים עבור עובדים זוטרים, יכולה שיטת הליסינג לתת מענה מושלם. יתרון נוסף של ליסינג הוא מבחינת המיסוי: בגלל שהחברה למעשה מצהירה על אותם תשלומים אותה היא נותנת לספקית ליסינג איתה היא קשורה, מתקבלים תנאי מס נוחים יותר מאשר רכישה או השכרה של רכב או כל ציוד אחר.

למעשה, ליסינג מהווה למשל עבור חברות קטנות או אפילו בינוניות את ההבדל בין מאזן שלילי לחיובי בסוף החודש. מבלי התנאים המימוניים שיכולות לספק חברות ליסינג יכולים בעלי עסק עצמאיים רבים לפשוט את הרגל. בנוסף, נותן ליסינג את האפשרות להשתדרג – מבחינת ציוד ובעיקר מבחינת מכוניות. ליסינג שנעשה בצורה נכונה ובדרך המתאימה לפירמה ולצרכיה ייתן מענה לעובדים השונים, בכל דרג ומכל סוג, לאורך שנים. ליסינג יכול לספק לפירמות השונות אורך רוח וגב כלכלי אשר עד לא מזמן לא ניתן היה לקבל אותו ללא מעורבות של בנקים. מבחינה אישית, פונים בעלי חברות רבות לצורת שימוש הפופולארית של ליסינג על מנת לשפר את תנאי עבודתם. מהבחינה המקצועית, בציוד שנרכש בעזרת ליסינג – ולא משנה אם מדובר בציוד עבודה סטנדרטי, כגון מכונות מסוג מסויים, או רכבים ומכשירי תקשורת – משפר את תדמיתה גם כלפי חוץ וגם כלפי פנים. מעניין מאוד למצוא כי העלייה בשימוש לצרכי ליסינג מתגברת דווקא בשווקים מתפתחים. ניתן לתלות זאת בעיקר בעובדה כי במקים קטנים וצפופים, בעלי תחרות רבה, נלחמות חברות רבות על מקומן וחייהן. חברות שכאלו אינן יכולות להרשות לעצמן להחזיק הון מתכלה שערכו יורד, למרות שהן חייבות אותו לעבודה השוטפת. כאן נכנס לתמונה היעילות הרבה של ליסינג עבורן. למעשה, ניתן להסתכל על זאת כך שהציוד מממן את עצמו, ובנוסף – עושה זאת בתשלומים. לסיכום, שימוש בכל סוג של ליסינג חייב להילקח בחשבון על ידי כל חברה וכל בעל עסק. גם אם בסופו של דבר השיטה לא נמצאת מתאימה, חייבים מקבלי ההחלטות להכיר אותה לעומק ולהבין את היתרונות השונים שלה אל מול האלטרנטיבות שכבר קיימות.

דילוג לתוכן