ליסינג

מהו ליסינג?

ראשית, נסביר מהו ליסינג. המילה ליסינג מתקשרת אצל רובנו באופן טבעי לקניית רכב. אבל ליסינג זה בעצם כלי שעוזר לנו לקנות כל דבר שאנו חפצים בו, באמצעות שיטת הליסינג. אחד היתרונות הבולטים בשיטה זו, היא העובדה שאדם יכול לרכוש רכב, מבלי להוציא סכום עתק. חברות ליסינג יאפשרו שיטת תשלומים נוחה ולטווח ארוך.
ראשית יש לשלם מקדמה. סכום המקדמה יוחלט בשיתוף עם חברת הליסינג והלקוח. לאחר תשלום המקדמה, ישלם הלקוח לחברה סכום קבוע למשך 28-36 חודשים. בתום תקופת התשלומים, יכול הלקוח לבחור האם להמשיך בעסקה או להפסיק אותה.

אילו סוגי ליסינג יש ומהם היתרונות שלהם

ליסינג פועל בשתי צורות: ליסינג תפעולי וליסינג מימוני. ליסינג תפעולי הוא האופציה הפופולארית לעצמאיים וחברות וזאת משום שהלקוח קונה חבילת שירותים עליה הוא משלם מראש, ובה כלולים השירות והשימוש ברכב כמובן. אין צורך להתעסק או "לשבור את הראש" בכל הנושאים המקיפים מאחר וכבר הכל כלול בחבילה.
בליסינג תפעולי הלקוח חוסך לעצמו זמן יקר, יחסוך עלויות רבות כולל מיסויים למיניהם, הוא מקבל שירות אישי מהחברה, רוב החברות הנחשבות היום יספקו גם שירותי גרירה, שירותי חילוץ ורכב חלופי.
לעומת זאת, ליסינג מימוני (פרטי) פונה יותר לאנשים פרטיים מאחר והיא מאפשרת ללקוח לרכוש רכב חדש בפריסת תשלומים נוחה. בעצם מדובר בסוג של הלוואה לאדם פרטי בשיטה של תשלומים חודשיים. לחילופין, גם חברות יכולות להשתמש באלטרנטיבה הזו אם הן לא מעוניינות לשלם את החלק התפעולי. אבל כאמור, שיטה זו פונה יותר לפלח השוק הפרטי בארץ.

גם כאן חברות הליסינג יציעו ללקוחות חבילת שירותים כחלק מהתשלום, מה שחוסך ללקוח התעסקות יתרה בטיפולים לרכב, טסטים וכד'. כמובן שהיתרון העיקרי בשיטה זו היא עסקת התשלומים החודשיים שנעשית בחישוב נוח וזמין ללקוח. בתום יתרת התשלומים, יכול הלקוח לבחור בדרך כלל האם להמשיך בעסקת הליסינג או להחזיר את הרכב לחברה.
לסיכום ניתן לומר, שחברות הליסינג בארץ תופסות תאוצה. ישראלים רבים מעוניינים להתחדש ברכב אך לא יכולים מפאת בעיות כלכליות, אך שיטת הליסינג בהחלט עוזרת לרבים מהם להגיע למצב של קניית רכב חדש.

מבצעי ליסינג מדהימים למגוון רחב של רכבים החל משלושה חודשים עד לשלוש שנים

דילוג לתוכן